"W Anglii pracy nie znajdziecie"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wielka Brytania nie daje już pracy

- Węgrzy powinni się zastanowić dwa razy, zanim w poszukiwaniu pracy wyjadą do Wielkiej Brytanii - ostrzegło w czwartek węgierskie ministerstwo spraw zagranicznych. Według resortu, szanse na znalezienie pracy na Wyspach wynoszą zero.

- Ministerstwo spraw zagranicznych zaleca, aby wszystkie osoby, które chcą wyjechać do Wielkiej Brytanii w celu znalezienia pracy, starannie rozważyły swoje plany, ponieważ światowy kryzys gospodarczy dotknął ją mocniej niż inne kraje UE - oświadczył rzecznik ministerstwa Lajos Szelestey. Węgierski MSZ podkreśla, że rośnie liczba Węgrów, którzy szukają pomocy w powrocie do domu w swojej ambasadzie w Londynie, ponieważ stracili pracę lub nie mogą jej znaleźć

Pojedziesz - pożałujesz

Resort uważa, że obecnie szanse znalezienia pracy w Wielkiej Brytanii "spadły do zera" i coraz więcej pracodawców nie wypłaca pełnych pensji lub w inny sposób narusza warunki umów z pracownikami.

- Znaczna większość pracodawców w Wielkiej Brytanii w pełni przestrzega prawa i honoruje umowy z pracownikami - ripostuje brytyjska ambasada w Budapeszcie.

Raj utracony

Od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku ośmiu nowych krajów z Europy Wschodniej wielu ich mieszkańców przeniosło się do Europy Zachodniej, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, w poszukiwaniu wyższych zarobków i lepszego życia. Te jednak znaleźć jest coraz trudniej. Brytyjska gospodarka zmniejszyła się w ostatnim kwartale 2008 roku o 1,5 proc. To największy spadek od 1980 roku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24