W Agencji jak w rodzinie. CBA bada "liczne" nieprawidłowości

Najnowsze

shutterstock.com ARiMR znalazła się pod lupą po aferze taśmowej, która ujawniła praktyki ludowców w spółkach i agencjach państwowych

CBA bada liczne nieprawidłowości, m.in. nepotyzm w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wykryła je Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - pisze "Rzeczpospolita". Jak pisze gazeta, powiązane ze sobą osoby, które się awansują, rozdają sobie nagrody i publiczne pieniądze, zatrudniają według klucza towarzyskiego, żerują na posadach państwowych.

Taki obraz wyłania się z całości raportu KPRM, do jakiego dotarła "Rzeczpospolita", a którego część opisała "Gazeta Polska".

Wnioski pokontrolne

We wnioskach ogólnych kontrolerzy punktują, iż potwierdzono m.in. nieuregulowanie kwestii zatrudniania w Agencji, brak wystarczających mechanizmów zapobiegających nepotyzmowi i kumoterstwu, sfinansowanie spotów reklamowych z udziałem ministra rolnictwa i prezesa ARiMR – relacjonuje "Rz". ARiMR znalazła się pod lupą po aferze taśmowej, która ujawniła praktyki ludowców w spółkach i agencjach państwowych – przypomina dziennik. KPRM podaje, że po zakończonej kontroli przekazała sprawę do CBA, które skierowało do prokuratora generalnego pisemne zawiadomienie o przestępstwie. Z uwagi na to zawiadomienie publikacja wyników kontroli została wstrzymana – dodaje Kancelaria. KPRM relacjonuje też, że w sierpniu 2013 r. szef ARiMR poinformował o działaniach podjętych w celu usunięcia nieprawidłowości. Sama ARiMR zapewnia, że wypełniła wszystkie zalecenia - pisze "Rz".

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com