Użytkownicy Firefoxa biją rekord Guinnessa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W ciągu pierwszej doby przeglądarkę ściągnęło ponad 8 mln internautów

Już prawie 10 milionów internautów ściągnęło najnowszą wersję przeglądarki internetowej Firefox 3. Tylko w ciągu pierwszej doby zaopatrzyło się w nią ponad osiem milionów użytkowników sieci. Pobiliśmy rekord Guinnessa - cieszą się jej twórcy.

Firefox jest drugą co do liczby użytkowników przeglądarką na świecie. Premiera najnowszego dziecka Mozilli miała miejsce w środę. Do pobicia rekordu wystarczyło 2,5 mln ściągnięć. A było ich ponad osiem mln. W ciągu pierwszej doby witryna, z której internauci mogą za pomocą kliknięcia ściągnąć przeglądarkę, została odwiedzona 8 290 908 razy. To więcej niż przy poprzednich wersjach - informują twórcy produktu.

Polacy lepsi niż Chińczycy i Rosjanie

Niemały wkład w biciu rekordu ściągnięć mieli Polacy. W ciągu pierwszych 24 godzin ponad 200 tys. internautów znad Wisły zaopatrzyło dyski w nową przeglądarkę. Tym samym pokonaliśmy m.in. Rosjan i Chińczyków, którzy sięgnęli po Firefoxa 3 niewiele ponad 180 tys. razy.

Nasz wkład w budowę potęgi Firefoxa jest jednak blady, przy aktywności Niemców. Aż 800 tys. naszych zachodnich sąsiadów zaopatrzyło się w przeglądarkę Mozilli.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24