USA rozpoczęły naloty w Syrii. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

wikipedia.orgW nocy siły zbrojne USA rozpoczęły naloty lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego

W nocy siły zbrojne USA rozpoczęły naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, nie tylko jak będzie wyglądała strategia walki Baracka Obamy z dżihadystami, ale także czy Europie grożą zamachy terrorystyczne.

Siły zbrojne USA i państw sojuszniczych rozpoczęły w nocy z poniedziałku na wtorek ataki lotnicze na pozycje IS w Syrii. USA atakują z powietrza i morza cele IS wzdłuż irackiej granicy oraz w mieście Ar-Rakka, uważanym de facto za stolicę IS w Syrii.

Myśliwce nadlatują z kilku sąsiednich państw arabskich, uderzając w cele, w tym składy broni, magazyny, baraki i budynki wykorzystywane przez bojowników z IS. Natomiast pociski Tomahawk zostały wystrzelone z amerykańskich okrętów wojennych znajdujących się w regionie.

Co dalej?

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najważniejsze i najnowsze wydarzenia z tego regionu, a także pytamy ekspertów czy Europejczycy również powinni bać się zamachów terrorystycznych oraz jak będzie przebiegać walka z Państwem Islamskim.

Płaca minimalna

W przeddzień konwencji brytyjskiej Partii Pracy, jej szef Ed Miliband udzielił wywiadu w którym obiecał, że jeśli jego partia przejmie stery władzy, to pod koniec kolejnej kadencji (2020 rok) płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wyniesie 8 funtów na godzinę. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, czy te słowa to tylko obietnice wyborcze, czy też szansa na realną zmianę. Zastanawiamy się również, w jaki sposób płaca minimalna wpływa na gospodarkę.

Nowe przepisy

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę o upadłości konsumenckiej. Ustawa łagodzi obowiązujące rygory dla konsumentów, którzy chcą ogłosić niewypłacalność. Zdaniem autorów zmiany jest ona potrzebna, bo dotychczasowe prawo jest martwe. O ocenę nowych przepisów zapytamy ekspertów.

Troska o klimat

Sprawdzamy również, co wydarzy się na zaplanowanym na wtorek Szczycie Klimatycznym ONZ, który odbędzie się w Nowym Jorku. Weźmie w nim udział ponad 120 przywódców różnych krajów w tym prezydenci USA i Polski, Barack Obama i Bronisław Komorowski.

Celem jest przyspieszenie prac nad nowym międzynarodowym porozumieniem, by obniżyć emisję CO2. Będzie to największe od szczytu w Kopenhadze w 2009 roku tego typu spotkanie poświęcone ochronie klimatu.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org