630 milionów dolarów do wygrania już w najbliższy piątek. Ogromna kumulacja w popularnej loterii

Autor:
kkow//am
Źródło:
CNN, CBS, Mega Millions
Psycholog o zwycięzcach loterii
Psycholog o zwycięzcach loterii
wideo 2/2
Psycholog o zwycięzcach loterii

Wielka kumulacja w amerykańskiej loterii Mega Millions. Skreślając odpowiednie liczby można już w najbliższy piątek wejść w posiadanie 630 milionów dolarów. Ale wcale nie jest to najwyższa wygrana, jaka padła w tej loterii.

Gigantyczna pula, jaką można wygrać w loterii Mega Millions wzrosła po wtorkowym losowaniu, w którym nie padła główna wygrana, do 555 milionów. Jak przewidują media, do piątku, w związku z ogromnym zainteresowaniem, uzbiera się już 630 milionów dolarów, czyli ponad 2 miliardy 940 milionów złotych. Suma jest tak wielka, gdyż ostatnia główna wygrana - "jackpot" - padła 15 kwietnia, kiedy to szczęśliwiec z Tennessee wygrał 20 milionów.

Jak podaje strona internetowa loterii, liczby wylosowane w ostatnim, wtorkowym losowaniu to: 2, 31, 32, 37, 70 i złota liczba 25 – określana mianem Mega Ball. Czterem osobom udało się poprawnie wytypować pięć spośród nich. Każda z nich wygrała dzięki temu po milion dolarów (ponad 4.6 miliona złotych). 52 graczy poprawnie skreśliło pierwsze cztery liczby i dobrze wytypowało Mega Ball – poinformował organizator loterii.

Można wygrać prawdziwą fortunę

W tym roku padły już w Mega Millions trzy wygrane powyżej 100 mln dolarów - 28 stycznia 426 milionów dolarów wygrał ktoś w Kalifornii, 8 marca 128 milionów w Nowym Jorku, a 12 kwietnia 110 milionów w Minnesocie. Jak przypomina CBS News, najwyższa wygrana w tej loterii to 1 537 milionów (ponad półtora miliarda dolarów - prawie 7.2 mld zł - red.). Tyle wygrał w 2018 roku szczęśliwiec z Karoliny Południowej.

Jeśli w piątek jedna osoba poprawnie wytypuje wszystkie wylosowane numerki ma dwa wyjścia - albo jednorazową wypłatę gotówki - niemal 360 milionów dolarów, albo wypłatę całości - 630 milionów podzielonych na 30 rocznych rat.

ZOBACZ TEŻ: Najwyższa wygrana w europejskiej loterii w Polsce. Wiemy, gdzie padł rekord

Autor:kkow//am

Źródło: CNN, CBS, Mega Millions

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości