UOKiK przeszukał Empik

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Do spółki należy 170 salonów w Polsce i prawie 30 na Ukrainie

Kontrolę z przeszukaniem przeprowadził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w spółce Empik - poinformowała rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Urząd wyjaśnił, że jego działania były związane z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie, a nie przeciwko spółce.

- W styczniu tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadził kontrolę z przeszukaniem w spółce Empik Sp. z o.o. w ramach wszczętego postępowania wyjaśniającego dotyczącego sprzedaży i zakupu książek, nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz multimediów - poinformowała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że zgodę na przeszukanie wydał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKIK nie chce jednak informować o szczegółach prowadzonych działań.

"W sprawie, a nie przeciwko Spółce"

Rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz poinformowała, że chodzi o postępowanie wyjaśniające w sprawie, a nie przeciwko spółce. - Taka kontrola może być przeprowadzona u każdego przedsiębiorcy, i - jak rozumiemy - jest to normalna praktyka stosowana przez UOKiK. Sam fakt wszczęcia kontroli, w żadnym razie nie przesądza o jej negatywnym wyniku dla spółki. W okresie ostatnich 5 lat, według wiedzy spółki, Urząd prowadził kilka postępowań związanych z przedmiotem jej działalności i żadne z nich nie zakończyło się wszczęciem postępowania przeciwko spółce - powiedziała.

Klub Międzynarodowej Prasy i Książki

Empik powstał, jeszcze jako EMPiK - skrót od nazwy: Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, w 1948 roku. To ogólnopolska sieć sklepów w których sprzedawane są książki, prasa, wydawnictwa muzyczne, filmy, gry, programy i akcesoria komputerowe.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24