UOKiK pozywa kolejny bank

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kredyty w Millenium do sądu

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złoży do sądu wniosek, przeciwko Bankowi Millennium, w związku z nieuczciwymi praktykami rynkowymi stosowanymi przez ten bank. Kilka dni wcześniej Urząd złożył podobny wniosek przeciw BRE Bankowi.

Chodzi o nieuczciwe klauzule umowne zawarte w umowach o kredyt hipoteczny, dotyczące m.in. problemów, które są zgłaszane masowo przez klientów banków w ostatnim czasie" tłumaczyła na antenie Radia PiN prezes instytucji - Małgorzata Krasonodębska-Tomkiel, prezes UOKiK. Zapisy te pozwalają m.in. zarządowi banku dość swobodnie ustalać oprocentowanie kredytu, a jeśli chodzi o kredyty we frankach szwajcarskich - spreadu walutowego, czyli różnicy między kupnem a sprzedażą waluty.

Lawina ruszyła?

Rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch dodaje, że pozew zostanie złożony do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów najprawdopodobniej jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Podkreśliła, że skierowanie pozwu jest kontynuacją działań, rozpoczętych przez Urząd w ubiegłym tygodniu. W zeszły czwartek UOKiK skierował bowiem pozew przeciwko BRE Bankowi. Urząd zakwestionował zawartą w umowach na kredyty hipoteczne klauzulę stanowiącą, że bank może zmienić niektóre warunki umowy.

Rzeczniczka nie wyklucza, że bank Millennium może nie być ostatnim, pozwanym przez Urząd. - W tej chwili napływają do nas skargi na różnego rodzaju inne banki. Jeżeli potwierdzą się niektóre zarzuty, o których mówią konsumenci, to Urząd na pewno będzie reagował - dodała.

Do poniedziałkowego wieczora nie udało się uzyskać komentarza banku Millennium w tej sprawie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24