UOKiK karze za niedozwoloną grę w karty

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.orgRaiffeisen dostał ponad 2,4 mln zł kary

Nie spłaciłeś karty kredytowej? Bank ma prawo policzyć sobie za nieterminową spłatę. Ale są takie banki, które każą sobie płacić za to samo kilkakrotnie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Raiffeisen Bank ponad 2,4 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych zapisów w regulaminie kart kredytowych.

Jak tłumaczyła w poniedziałek na konferencji prasowej prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, z powodu zapisów w regulaminie posiadacze kart kredytowych banku płacili kilka razy za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia.

Bank pobierał osobno opłatę za obsługę spłaty zadłużenia, a ponadto opłaty za wysłanie monitu czy inne czynności bankowe z tym związane. Według UOKiK wszystkie te działania powinny podlegać jednej opłacie.

- Bank w toku postępowania zmienił już zapisy regulaminu dotyczące tej procedury - zaznaczyła Krasnodębska-Tomkiel. Przypomniała, że Raiffeisen Bank był już karany przez UOKiK za niekorzystne dla klientów zapisy w umowie kart kredytowych w 2005 roku.

Decyzja urzędu nie jest ostateczna, bankowi przysługuje odwołanie od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rzecznik prasowy Raiffeisen Bank SA Marcin Jedliński poinformował PAP, że zapisy w umowach, za które bank został ukarany, nie są stosowane od zeszłego roku. Zapowiedział odwołanie od decyzji UOKiK.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org