Ulżą internautom bez kabla

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huWielu użytnowników Internetu na pewno ucieszy się z rozszerzenia ulgi

Już wkrótce nie tylko korzystający z sieci w miejscu zamieszkania, ale także posiadacze laptopów i telefonów komórkowych będą mogli skorzystać z ulgi na internet - donosi "Rzeczpospolita". Wszystko to dzięki zmianie ustawy o PIT.

Z ustawy o PIT ma zniknąć zapis mówiący, że odliczenie wydatków na internet jest możliwe tylko wtedy, jeżeli z sieci korzysta się w miejscu zamieszkania. Co więcej, ulga będzie też przysługiwać klientom kawiarni internetowych. Limit odliczenia pozostanie taki jak dotychczas - 760 zł rocznie.

Nie tylko faktury

Takie rozwiązanie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT przygotowany przez sejmową komisję "Przyjazne państwo" w porozumieniu z Ministerstwem Finansów. Ze zmian ucieszą się także osoby już korzystające z ulgi internetowej, gdyż nie będą musiały gromadzić faktur VAT. Urząd skarbowy uzna każdy dokument potwierdzający opłatę za używanie sieci, np. przelew bankowy - akcentuje gazeta.

Inna zmiana dotyczy osób korzystających ze stypendiów (np. sportowych czy edukacyjnych) ufundowanych przez samorządy terytorialne i organizacje pożytku publicznego. Będą one zwolnione z podatku do 3800 zł rocznie (obecnie jest to 380 zł miesięcznie). Pozwoli to uniknąć wątpliwości w sytuacji, gdy dana osoba otrzymuje w jednym miesiącu wypłatę za kilka miesięcy.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu