Ukraińcy podcinają Rosjanom skrzydła. Aerofłot bez zgody na przeloty

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Konstantin NikiforowAerofłot nie ma zgody na wznowienie lotów do Charkowa i Dniepropietrowska

Ukraińskie władze lotnicze nie zezwoliły w piątek Aerofłotowi na wznowienie wstrzymanych kilka miesięcy temu lotów do Charkowa i Dniepropietrowska na wschodniej Ukrainie.

O zakazie wznowienia lotów do tych dwóch miast poinformował w piątek szef Państwowej Służby Lotniczej Ukrainy Denys Antoniuk. „Zakazaliśmy lotów do czasu podjęcia dalszych decyzji” – powiedział agencji Interfax-Ukraina. Wcześniej rosyjski przewoźnik zapowiadał, że przywróci rejsy do Charkowa i Dniepropietrowska 1 grudnia.

Wstrzymane loty

Aerofłot wstrzymał loty do Charkowa i Doniecka w maju. W lipcu ogłosił, że przerywa połączenia lotnicze z Odessą i Dniepropietrowskiem. Stało się to po katastrofie zestrzelonego nad wschodnią Ukrainą 17 lipca Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. W związku z konfliktem między Ukrainą a Rosją Aerofłot ograniczył połączenia z ukraińskimi portami z 72 do 52 tygodniowo – przypomniała agencja Interfax-Ukraina.

Autor: kmkwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Konstantin Nikiforow