Ukraina, proces Oscara Pistoriusa, wstrząsający reportaż "Nerka na sprzedaż". Oglądaj w weekend TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


Podczas weekendu w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wydarzenia na Ukrainie. W cyklu "Ewa Ewart Poleca" widzowie zobaczą m.in. wstrząsający dokument „Nerka na sprzedaż”, a nasz reporter w Pretorii sprawdzi, co może przynieść proces słynnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa.

Wydarzenia na Ukrainie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Od wczoraj zamknięta jest przestrzeń powietrzna nad Krymem. Prezydent USA Barack Obama zapowiedział obronę suwerenności Ukrainy i ostrzegł Rosję, że koszty jej ewentualnej interwencji "byłyby ogromne". Dlatego nasi reporterzy na Krymie, w Kijowie i Moskwie przez cały weekend będą w TVN24 Biznes i Świat na bieżąco relacjonować wydarzenia w tym kraju. Widzowie mogą też liczyć na pogłębione analizy i prognozy, które przedstawią zaproszeni do studio goście.

Nie tylko Ukraina

Jednak TVN24 Biznes i Świat to nie tylko wydarzenia z Ukrainy. W poniedziałek w Pretorii zaczyna się proces słynnego niepełnosprawnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa, oskarżonego o zamordowanie narzeczonej. Na miejscu jest specjalny wysłannik TVN24 Biznes i Świat Maciej Cnota, który sprawdzi m.in. co tamtejsza opinia publiczna sądzi na ten temat. W przeddzień procesu mecenas Piotr Schramm opowie o prawnych zawiłościach takiego procesu prowadzącemu weekendowy program w studio TVN24 Biznes i Świat Michałowi Sznajderowi.

Powiemy również o telefonach, które które będą śledzić (dosłownie) każdy nasz krok i rekordowym zaciskaniu pasa w amerykańskiej armii.

Poruszające dokumenty

W sobotę widzów czeka potężna dawka ciekawych filmów dokumentalnych. W sobotę o godz. 12:15 i w niedzielę o godz. 10:15, w cyklu Ewa Ewart Poleca, zaprezentujemy dokument „Bitwa o Amazonię”. Film opowiada o budowie w sercu dżungli ogromnej zapory. Będzie to trzecia co do wielkości tama na świecie. Czy będzie to również koniec dziewiczej puszczy oraz świata Indian, którzy w niej żyją?

Również w sobotę o godz. 16:15 i 22:15 widzowie TVN24 Biznes i Świat zobaczą dokument „Nerka na sprzedaż”. To opowieść o chciwych lekarzach, zdesperowanych pacjentach i biedakach, którym sprzedaż narządu – zapewni pieniądze na przeżycie kolejnych miesięcy. Co nakręca spiralę nielegalnego handlu organami? Dowiemy się oglądając „Nerki na sprzedaż”. Dokument będzie można zobaczyć także w niedzielę o godz. 16:15 i 22:15. Kolejny dokument to doskonały pomysł na niedzielny wieczór. O godz. 18:15 zaprezentujemy „Polowanie na Wall Street”. To kulisy śledztwa FBI w sprawie Stevena A. Cohena. Amerykanin jest jedną z najbogatszych osób na świecie. Czy jest kolekcjonerem sztuki i filantropem a może hazardzistą i giełdowym spryciarzem korzystającym z poufnych informacji?

Oscarowa noc

Po filmowym dokumencie przyjdzie czas na najważniejsze nagrody w świecie kina - Oscary. Tuż przed najważniejszą nocą dla branży filmowej razem z krytykiem filmowym Januszem Wróblewskim sprawdzimy, kto ma największe szanse na zdobycie słynnej statuetki, obiektu marzeń wszystkich osób z branży filmowej.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat