Najnowsze

Uber porozumiał się ze Spotify. Pasażerowie posłuchają muzyki

Najnowsze

uber.comUber porozumiał się za Spotify

Uber ogłasza partnerstwo ze Spotify. Do swojej aplikacji dodaje opcję umożliwiająca klientom słuchanie muzyki z własnej listy odtwarzania Spotify, podczas korzystania z taksówki. Szczegóły porozumienia zostaną ogłoszone w poniedziałek.

"Business Insider" podkreśla, że szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Nie wiadomo też, jak Uber i Spotify zamierzają realizować kontrakt. Serwis podaje, że niektórzy dziennikarze zajmujący się tematem otrzymali zaproszenie na zaplanowane przez Uber wydarzenie. Poza tym, że - jak pisze Uber - ma to być "pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo".

Aplikacja i taksówki

Uber jest amerykańską firmą. W 44 krajach udostępnia ona pasażerom aplikację na smartfony, dzięki której można zamówić taksówkę. Usługa różni się od tradycyjnych taksówek tym, że kierowcą nie jest licencjonowany i znający na pamięć każdą ulicę w mieście taksówkarz, a często przypadkowa osoba, która chce po prostu dorobić po pracy. Ta różnica odbija się w cenie, bo przejazd z Uberem jest zwykle tańszy niż w tradycyjnej taryfie na usługach korporacji. Zanim pasażer wsiądzie do samochodu, za pośrednictwem aplikacji otrzymuje zdjęcie kierowcy, jego imię i numer rejestracyjny.

Spotify to serwis muzyczny oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki „w strumieniu”. Pozwala na słuchanie muzyki na żądanie z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

Autor: mnkwoj / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: uber.com

Pozostałe wiadomości