Najnowsze

Twoje dziecko padło ofiarą napaści w szkole? Blajer podpowiada, co robić

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i ŚwiatTwoje umowy

Co zrobić, gdy nasze dziecko padnie ofiarą agresji w szkole? Od kogo należy domagać się rekompensaty za wyrządzone szkody? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.00.

Agresja dzieci to coraz poważniejszy problemem w polskich szkołach. Paweł Blajer wraz z ekspertem wyjaśnił do kogo się zwrócić, jeżeli nasze dziecko padnie ofiarą napaści lub kradzieży w szkole.

Rola szkoły

W prawie cywilnym kwestia odpowiedzialności osób małoletnich wygląda inaczej niż w prawie karnym. W wypadku odpowiedzialności cywilnej osoby poniżej 13. roku życia w ogóle nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzone szkody.

- Podmiotem, który m.in ma zapewnić odpowiednią opiekę i poziom bezpieczeństwa osobom małoletnim są szkoły. Jeżeli osoba, której nie możemy przypisać odpowiedzialności na podstawie przepisów kodeksu cywilnego jest sprawcą zdarzenia, to odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez takiego małoletniego ponosi organ prowadzący szkołę i który powołał ją do życia - wyjaśnił radca prawny Łukasz Oleksiuk.

- W przypadku szkoły prywatnej odpowiedzialność będzie ponosić przedsiębiorstwo lub stowarzyszenie, które tę szkołę założyło - dodał.

Co jeszcze w programie?

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer wyjaśnił kwestię szkolnych ubezpieczeń, podpowiedział jak wrócić po weekendzie z odpowiednią motywacją do pracy oraz wytłumaczył, dlaczego obsługa jest ważniejsza niż produkt.

Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.00.

Autor: red. / Źródło: PAP