Twitter bierze się za handel. Wyciekła tajna strategia firmy

Najnowsze

ShutterstockTwitter planuje podbić rynek internetowych zakupów

Twitter prawdopodobnie przygotowuje się do wejścia na rynek e-zakupów. Chce umożliwić użytkownikom zakup towarów prosto ze swojego profilu - wynika z plików, które wyciekły do internetu. Dostawcą usług ma być firma Fancy, w którą zainwestował współzałożyciel Twittera Jack Dorsey.

Komputerowy blog Recode dotarł do plików prezentujących wygląd Twittera z nową usługą. Dane znajdowały się na ogólnie dostępnej witrynie firmy Fancy, która odpowiada za realizację pomysłu od technologicznej strony.

Kupuj i śledź przesyłkę

Dodanie nowej usługi ma polegać na umieszczeniu obok tweeta, specjalnego przycisku "Kup z Fancy". Będzie można także szukać nowych rzeczy do kupienia za pomocą tagów, przeglądać opisy produktów oraz śledzić zakupione przedmioty na mapie.

Twitter będzie przechowywać wszystkie dane z karty kredytowej i dane adresowe. Nowa usługa ma być dostępna także na urządzenia mobilne. Jak dotąd ani Twitter, ani Fancy nie potwierdziły, czy krążące w sieci plany są autentyczne i kiedy użytkownicy będą mogli korzystać z tej usługi.

Próby z płatnościami

O tym, że Twitter planuje wejść na rynek e-zakupów, świadczy zdaniem "Financial Times'a" fakt, że firma prowadzi próby z płatnościami we współpracy z American Express. Chodzi o umożliwienie klientom dokonywanie płatności przez umieszczenie przy tweetach specjalnego hashtaga.

Twitter w nadchodzącym tygodniu ma ogłosić wyniki finansowe za 2013 rok. Dotychczas jego przychody napędzały zyski z reklam oraz z giełdy.

Autor: rf//gry / Źródło: Financial Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock