TVP robi biznes z TV Trwam

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plTVP i TV Trwam będą współpracować

Telewizja Polska finalizuje rozmowy z TV Trwam w sprawie wynajmu pojemności satelitarnej na satelicie Astra – informuje Presserwis. Stację o. Tadeusza Rydzyka już od kilku dni można oglądać na paśmie należącym do TVP.

Kilka dni temu w paśmie należącym do TVP na satelicie Astra pojawił się sygnał TV Trwam. Dotychczas stacja związana z o. Tadeuszem Rydzykiem nadawała również na Astrze, ale na innej częstotliwości. Tam jednak dzieliła pasmo m.in. z czeską telewizją muzyczną Ocko, belgijską stacją RTBF i niemiecką erotyczną Eurotic TV.

Teraz TV Trwam można oglądać dodatkowo na paśmie satelitarnej telewizji publicznej, na której nadaje jedynie adresowany do Białorusinów kanał TVP – Belsat. Jeśli TVP porozumie się ze stacją ojca Rydzyka, TV Trwam będzie nadawana wyłącznie z pasma telewizji publicznej.

- Trwają testy TV Trwam na naszym transponderze. Prawdopodobnie nawiążemy z nią biznesową współpracę – tłumaczy Marcin Bochenek, członek zarządu TVP SA odpowiedzialny za sprawy techniczne.

TV Trwam jest nadawana z satelity Astra od początku swojej działalności w maju 2003 roku. Z kolei TVP kontrakt z Astrą podpisała we wrześniu 2005 roku.

Źródło: "Presserwis"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl