TVN24 oraz TVN najczęściej cytowane w Polsce

Najnowsze

TVNTVN24 oraz TVN - najczęściej cytowane stacje telewizyjne w Polsce

TVN24 oraz TVN, to najczęściej cytowane stacje telewizyjne w Polsce - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. W lipcu w mediach najczęściej mówiono o konflikcie wokół księdza Lemańskiego. Sporo emocji wywował także spór parlamentarny dotyczący dopuszczenia w Polsce uboju rytualnego i wchodząca w życie ustawa śmieciowa.

Jak wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów, spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo.

Duże zainteresowanie wzbudził prezydencki minister Jaromir Sokołowski, który wypowiadał się w TVN24 na temat incydentu podczas wizyty Bronisława Komorowskiego na Ukrainie. Podczas uroczystości obchodów 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej w Łucku, rozbito jajko na ramieniu prezydenta.

Popularnością cieszył się także wywiad z Bronisławem Komorowskim, w którym poruszany był temat reformy prokuratury. Prezydent w "Faktach po Faktach" stwierdził, że "obecny kształt prokuratury jest w zasadzie dziedzictwem czasów stalinowskich". Jego zdaniem z tego powodu konieczna jest pilna reforma struktury, o co apelował do parlamentu i rządu.

W czołówce prasa

Wśród tytułów prasowych w rankingu na pierwszej pozycji znalazła się "Gazeta Wyborcza". Drugie miejsce zajęła "Rzeczpospolita", a "Dziennik Gazeta Prawna" uplasował się na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce w zestawieniu "Gazeta Wyborcza" zawdzięcza artykułom dotyczącym krajowej polityki, wśród których media zainteresowała informacja o zagrożonej pozycji Janusza Piechocińskiego (PSL). Na drugim miejscu najczęściej cytowanych za Gazetą Wyborczą tematów było życie społeczne obejmujące między innymi doniesienia o antyromskich tekstach w piosenkach zespołu Figo Fagot.

"Rzeczpospolita" cytowana była najczęściej w kontekście wydarzeń politycznych oraz rankingów i sondaży.

"Dziennik Gazeta Prawna" zawdzięcza trzecie miejsce doniesieniom z zakresu ekonomii, rynku i finansów, emerytur i OFE.

Wśród najbardziej opiniotwórczych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce przypadło "Polityce", drugie zajął "Newsweek", a trzecie "Wprost".

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, następnie uplasowała się stacja TOK FM, zaś na trzeciej pozycji znalazło się Radio Zet.

Najczęściej cytowanym w lipcu portalem internetowym były sportowefakty.pl, za nimi zaś uplasowały się portale onet.pl, wpolityce.pl, gazeta.pl i tvn24.pl.

Autor: db/ja / Źródło: tvn24.pl, Instytut Monitorowania Mediów

Źródło zdjęcia głównego: TVN