TVN24 na nowej częstotliwości w UPC

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24UPC zmieniło częstotliwość nadawania TVN24

Wciąż wiele osób korzystających z usług telewizji kablowej UPC nie może odnaleźć niektórych kanałów TVN. To wynik zmiany częstotliwości, którą operator przeprowadził w nocy z 30 na 31 marca. Tvn24.pl podpowiada, jak je ustawić.

Jeśli zauważyliśmy, że w naszym odbiorniku odbierany wcześniej kanał nie działa, należy go powtórnie zaprogramować. Automatyczną wyszukiwarką w telewizorze (funkcja "Szukaj") odnajdujemy właściwy kanał i zapamiętujemy go na tym samym programie, na którym wcześniej go odbieraliśmy. Klawisz "szukaj" (ang. "search") prawdopodobnie trzeba będzie naciskać wielokrotnie, zależnie od nowej częstotliwości, na której nadawany jest program.

UPC tłumaczy zmianę częstotliwości koniecznością "zrobienia miejsca" dla ponad 100 kanałów telewizji cyfrowej.

- Mamy obowiązek informowania naszych abonentów o takich zmianach przynajmniej miesiąc wcześniej i tak też zrobiliśmy - mówi tvn24.pl Ewelina Rabsztyn, TV Product Manager w UPC. - Dostali oni specjalne zawiadomienie z listą nowych częstotliwości razem z rachunkiem - dodaje. Dotarły do nas jednak sygnały, że nie wszyscy otrzymali zawiadomienie z takim wyprzedzeniem. "Do mnie list z UPC przyszedł jakieś dwa tygodnie po dokonaniu zmiany. Wiem, że inni mieszkańcy mojego bloku mieli ten sam problem" - napisał internauta Mikołaj.

Nowe częstotliwości czterech kanałów TVN to:

271,25 MHz - TVN24

319,25 MHz - TVN Meteo

391,25 MHz - TVN Style

399,25 MHz - TVN Turbo

Pełna lista częstotliwości dostępna jest na stronie UPC.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24