TVN24 i tvn24.pl wciąż wysoko

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24We wrześniu najczęsciej cytowane przez media były informacje dotyczące polityki

TVN24 była we wrześniu najczęściej cytowaną stacją telewizyjną w Polsce - podał Instytutu Monitorowania Mediów. Portal tvn24.pl zajął drugie miejsce wśród portali internetowych, tuż za onet.pl. W powtarzanym co miesiąc rankingu głównym najbardziej opiniotwórczych mediów znalazła się też telewizja TVN.

Pierwsze miejsce w głównym rankingu cytowalności zajęła "Rzeczpospolita" (1016 cytowań), drugie należy do "Gazety Wyborczej" (697), a trzecie do "Dziennika Gazety Prawnej" (461). Za "DGP" miejsca zajmują radio RMF FM (339) i telewizja TVN24 (307). TVN jest dwunasta (152 cytowania).

Co cytowali?

IMM poinformował, że media powoływały się na "Rzeczpospolitą"głównie w kontekście polityki polskiej. Odwoływano się do wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, którego udzielił dziennikowi.

W powołaniach na "Gazetę Wyborczą" dominowała polityka polska oraz kwestie katastrofy pod Smoleńskiem. Media podawały doniesienia dziennika, jakoby decyzja o niezamykaniu lotniska dla Tupolewa zapadła w Moskwie. Powodem miała być obawa przed skandalem dyplomatycznym, jaki mógłby wyniknąć, gdyby Rosja odmówiła Polsce lądowania prezydenckiego samolotu.

Na "Dziennik Gazetę Prawną" najczęściej powoływano się w kontekście informacji ekonomicznych.

Instytut Monitorowania Mediów monitoruje ponad 900 tytułów prasowych, 33 stacje telewizyjne, 63 stacje radiowe oraz polskie zasoby Internetu.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24