TVN24 i TVN najbardziej opiniotwórczymi telewizjami

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Stacje ITI najczęściej cytowalne w maju

TVN24 i TVN to jedyne stacje telewizyjne, które znalazły się w pierwszej piętnastce tytułów majowego rankingu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”, opracowanego przez Instytutu Monitorowania Mediów. Jednocześnie IMM podaje, że maj był najlepszym w tym roku miesiącem dla TVN24. Natomiast Onet.pl i tvn24.pl to najbardziej opiniotwórcze portale w Polsce.

Od początku roku ilość cytowań TVN24 rosła. W styczniu było to 467 cytowań, w lutym już 471. Lekki spadek nastąpił w kolejnych miesiącach - w marcu 440 cytowań, a kwietniu - 444. Maj okazał się rekordowym w tym roku miesiącem dla stacji - TVN24 cytowano aż 505 razy.

- Dobry wynik jest zasługą poruszania tematów doniesień dotyczących obchodów rocznicy 4 czerwca, polityki polskiej oraz sprawy polskich stoczni - podaje IMM. Druga stacja telewizyjna pojawiająca się w zestawieniu – TVN – z wynikiem 190 powołań uplasowała się na 10. miejscu rankingu.

Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu zajęły gazety: "Dziennik" (1146 cytowań), "Rzeczpospolita" (1006) i "Gazeta Wyborcza" (860). Tuż za TVN24 uplasowało się Radio Zet (329) i Radio RMF FM (287). Należący do Grupy ITI onet.pl - miał 198 cytowań. Tvn24.pl był drugim najbardziej opiniotwórczym portalem z liczbą 101 cytowań.

Majowe tematy

Jak zaznacza IMM w maju media koncentrowały się głównie na zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, których przewidywane wyniki były bardzo często komentowane zarówno przez dziennikarzy, jak i przedstawicieli polskiej sceny politycznej.

Tematem interesującym opinię publiczną były kontrowersje wokół polityka PO Janusza Palikowa oraz niejasna przeszłość biznesowa szefa kancelarii Prezydenta RP Piotra Kownackiego. Media podejmowały się prób oceny współpracy byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy z prawicową partią Libertas, a także odnosiły się do tematów przygotowań świętowania 20. rocznicy wyborów w 1989 roku czy przyszłości polskich stoczni.

Liczne komentarze pojawiały się na temat zatrzymania przez policję znanego producenta filmowego Lwa Rywina, tajemniczego zaginięcia wojskowego szyfranta oraz nowych ustaleń w śledztwie w sprawie samobójczej śmierci Barbary Blidy. Kontynuowano rozważania na tematy bardzo żywe w kwietniowym zestawieniu, mianowicie kwestie działalności Instytutu Pamięci Narodowej, pojawienia się epidemii świńskiej grypy oraz przygotowań Polski do organizacji Euro 2012.

Maj był czasem, kiedy publicznie debatowano o sprawie znanej blogerki Kataryny i finansowych problemach Katarzyny Niezgody, partnerki prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24