TVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i ŚwiatTVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku?

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat o gwiazdach sportu, które spadły z piedestału. Dlaczegoupadają? - Traktowanie sportowców jako półbogów daje im poczucie bycia ponad prawem - mówiła dr Magdalena Łużniak-Piecha z Akademii Vistula.

Na antenie TVN24 BiŚ przypominamy dziś spektakularne upadki takich ikon sportu, jak kolarz Lance Armstrong czy golfista Tiger Woods. Gościom w studiu zadamy pytania - czy sportowiec musi być człowiekiem bez skazy? Czy możliwe jest, by sportowiec po moralnym upadku podniósł się? Odpowiedź w TVN24 Biznes i Świat. O godz. 17.30 gościem będzie Marcin Pawłowski z portalu sport.tvn24.pl.

Sportowy świat żyje zimowymi igrzyskami w Soczi, podziwia zwycięzców. Chęć bycia najlepszym powoduje jednak u niektórych stosowanie niedozwolonych metod, w tym dopingu, a u zwycięzców poczucie bycia ponad prawem i moralnością.

Dzisiaj mija rok od dnia, w którym świat usłyszał o tragicznym wydarzeniu w domu Oscara Pistoriusa, niepełnosprawnego południowoafrykańskiego biegacza. Pistorius zasłynął z tego, że jako pierwszy niepełnosprawny biegacz ścigał się ze sprawnymi zawodnikami - biegł na specjalnych protezach z włókna węglowego. 14 lutego 2013 roku Pistorius został zatrzymany przez policję i oskarżony o zabójstwo swojej dziewczyny. Rozprawę zaplanowano na marzec tego roku.

Biegacz, który odpowiada z wolnej stopy, w przypadku udowodnienia mu zabójstwa z premedytacją może zostać skazany na dożywocie. - Wszystkie dowody, które były nam potrzebne do sądu, zostały już zebrane i uporządkowane - powiedziała Tebelio Mosikili, rzecznik policji.

Mroczna strona Pistoriusatvn24

Autor: Klim/ / Źródło: www.tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA