TVN24 Biznes i Świat prezentuje nowe logo i projekt nowoczesnego studia

Najnowsze

Studio TVN24 Biznes i Świat

Kanał TVN24 Biznes i Świat zastąpi od 1 stycznia 2014 r. TVN CNBC. W zespole nowej stacji znajdą się m.in. Ewa Ewart, Maciej Wierzyński, Jacek Pałasiński i Bartosz Węglarczyk. Kanał otrzyma również nowe logo oraz nowoczesne studio.

TVN24 Biznes i Świat będzie kanałem o tematyce rynkowej i międzynarodowej, powstałym w wyniku przekształcenia TVN CNBC, posiadającym wyjątkową ofertę informacyjną dla osób zainteresowanych wiadomościami gospodarczymi i zagranicznymi.

Widzowie otrzymają innowacyjny przekaz informacyjny autorstwa uznanych dziennikarzy i redaktorów, którzy będą analizować, w jaki sposób wydarzenia światowe wpływają na polską gospodarkę i na życie Polaków.

Najnowsze informacje z rynków finansowych

Jak powiedział Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN CNBC, "uruchomienie TVN24 Biznes i Świat jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści o tematyce międzynarodowej". - Coraz większa grupa widzów dostrzega, jak istotne są nasze powiązania gospodarcze i polityczne z Europą i resztą świata. Jednocześnie na rynku istnieje luka - media elektroniczne oferują bardzo mało relacji z wydarzeń za granicą podawanych z polskiej perspektywy. TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku - powiedział Adam Pieczyński. W skład kierownictwa redakcji TVN24 Biznes i Świat wejdą od lat związani z TVN24 Rafał Wojda (redakcja Biznes) i Jacek Stawiski (redakcja Świat). Redaktorem naczelnym będzie Adam Pieczyński, a jego zastępcą Sebastian Podkościelny.

Znani komentatorzy

Do obecnego grona dziennikarzy biznesowych dołączą znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński. TVN24 Biznes i Świat będzie także na stałe współpracować z ekspertami zajmującymi się poszczególnymi rejonami świata.

Oprawa graficzna

Stacja będzie miała nową oprawę graficzną. Opracowane w jej ramach logo TVN24 Biznes i Świat posiada elementy wspólne z logotypem kanału TVN24, a jednocześnie zawiera odniesienia do tematyki biznesowej i międzynarodowej, stanowiących główną oś oferty programowej stacji. - Nowy projekt opiera się na bardzo dobrze rozpoznawalnej marce TVN24, a równocześnie stanowi o indywidualnym charakterze stacji i wyraźnie obrazuje profil nowego kanału – powiedział Marek Szafarz, Dyrektor Działu Marketingu TVN. Trwają prace nad budową nowoczesnego, wielofunkcyjnego studia TVN24 Biznes i Świat. Powstanie ono w lokalizacji dotychczasowego studia TVN CNBC, w wyniku gruntownej przebudowy, zmiany aranżacji i wystroju.

Źródło: tvn24.pl