TVN24 bije rekordy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plTVN24 jest najczęściej cytowaną telewizją

TVN24 jest najbardziej opiniotwórczą polską telewizją - wynika z lipcowego badania rynku mediów. Według tego raportu spośród wszystkich mediów elektronicznych to TVN24 była najczęściej cytowana przez inne stacje i gazety.

W lipcowym rankingu najczęściej cytowanych mediów na pierwszym miejscu znalazł się "Dziennik", na który powoływano się łacznie 1507 razy. Na drugim - "Rzeczpospolita", którą cytowano 1241 razy. Trzecia lokata w lipcu należy do "Gazety Wyborczej" (666 cytowań). Czwartą pozycję zajęła telewizja TVN24 - inne media powoływały się na jej doniesienia 387 razy.

...i pierwszą

Spośród stacji telewizyjnych - a dokładniej spośród wszystkich mediów elektronicznych - najczęściej powoływano się właśnie na informacje podawane przez TVN24.

Głównie cytowano nasze doniesienia w kontekście polityki polskiej, a w tym przede wszystkim rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Radkiem Sikorskim oraz informacji dotyczących tarczy antyrakietowej.

Mało "newsów" z mediów regionalnych

Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową okazało się natomiast TOK FM. Dziennikarze powoływali się również na przekazy internetowe. Tu w zestawieniu prowadzi Onet.pl.

Portal tvn24.pl także okazał się źródłem informacji dla dziennikarzy innych mediów. Zajął on siódme miejsce w zestawieniu.

97 proc. powołań dotyczyło mediów ogólnopolskich, a pozostałe 3 proc. - regionalnych, wśród których najwięcej cytatów pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem niezmiennie jest "Życie Warszawy".

W drugą stronę

Z kolei wśród gazet najczęściej powołujących się na doniesienia innych środków masowego przekazu pierwsze miejsce przypadło "Gazecie Wyborczej", a drugie - "Expressowi Bydgoskiemu". Najczęściej cytującymi rozgłośniami radiowymi były PR1 i TOK FM, a stacjami telewizyjnymi - TVN24 oraz TVP Info.

Badanie przeprowadził Instytut Monitoringu Mediów. Powstało na podstawie analizy 6820 lipcowych przekazów medialnych.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl