Najnowsze

TVN w Polsacie na lata

Najnowsze

sxc.huTVN i Polsat przedłużyły umowę

Cyfrowy Polsat i Grupa TVN podpisały w środę kilkuletnie porozumienia przedłużające obecność kanałów TVN na największej platformie satelitarnej w Polsce. Wartość umowy opiewa na 130 mln zł.

Przedmiotem umów jest dystrybucja sześciu programów nadawanych przez Grupę TVN: TVN, TVN 7, TVN24, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN Style.

Kanały ogólnodostępne TVN i TVN 7 są oferowane przez Cyfrowy Polsat w ramach Pakietów Mini, Mini Max i Familijny i tym samym docierają do ponad 2,7 miliona polskich gospodarstw domowych, natomiast wszystkie sześć programów Grupy TVN można oglądać w Pakiecie Familijnym, którego odbiorcami aktualnie jest blisko 2,3 miliona abonentów Cyfrowego Polsatu.

TVN zarobi 130 mln zł

Z tytułu opłaty licencyjnej za rozprowadzanie programów TVN 24, TVN Style, TVN Turbo i TVN Meteo, Cyfrowy Polsat zapłaci TVN za każdego abonenta Pakietu Familijnego miesięczną opłatę licencyjną wyrażoną w euro. Jej stawka uzależniona będzie od liczby abonentów Pakietu Familijnego. - Łączna wartość podpisanych aneksów zależy od liczby abonentów Pakietu Familijnego oraz od kursu wymiany złotego na euro. Cyfrowy Polsat oszacował, iż łączna wartość tych aneksów, w okresie trwania umowy, nie będzie niższa niż 130 mln zł, przyjmując kurs euro/PLN na poziomie 4,659 zł za 1 euro.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości