Najnowsze

TVN chce sprzedać udziały w onet.pl

Najnowsze

Onet.plTVN rozpoczął negocjacje ws. onet.pl

TVN SA i Ringier Axel Springer AG rozpoczęły negocjacje ws. strategicznego partnerstwa w Grupie Onet.pl. Odbywają się one na zasadzie wyłączności. Mogą doprowadzić do sprzedaży udziałów w portalu.

Jak informuje TVN w komunikacie, decyzja o rozpoczęciu negocjacji ws. onet.pl "zapadła po przeprowadzeniu kompleksowego przeglądu strategii TVN SA".

- Onet jest doskonale przygotowany, aby rozszerzać zakres swojej działalności i angażować się w nowe przedsięwzięcia, korzystając zarówno z szybkiego tempa rozwoju polskiego rynku mediów, jak i z dynamicznej ekspansji rynku internetowego i tworząc w ten sposób znaczącą wartość dla akcjonariuszy.

Onet jest doskonale przygotowany, aby rozszerzać zakres swojej działalności i angażować się w nowe przedsięwzięcia. Markus Tellenbach

Negocjacje mają zakończyć się najpóźniej 31 maja 2012 roku. TVN zamierza zachować mniejszościowy udział w Grupie Onet i ma być nadal zaangażowana w rozwój wspólnego przedsięwzięcia.

Telewizja i prasa

TVN jest wiodącym polskim nadawcą telewizyjnym, posiadającym i nadającym dziesięć kanałów telewizyjnych (m.in. TVN i TVN24), właścicielem platformy cyfrowej „n” oraz Onet.pl.

Ringier Axel Springer Media AG jest wiodącą zintegrowaną grupą multimedialną w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzającą szerokim portfolio ponad 70. tytułów prasowych i ponad 60. przedsięwzięć cyfrowych w Polsce (m.in. wydaje "Fakt" i "Newsweek Polska"), Czechach, Słowacji i Serbii.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Onet.pl

Pozostałe wiadomości