Tusk o KRUS: Najbogatsi rolnicy zapłacą więcej

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Tusk: Najbogatsi rolnicy zapłacą więcej

- Najbardziej dochodowe gospodarstwa, najlepiej zarabiający rolnicy będą płacić składkę zgodnie z tym, że zarabiają wyraźnie większe pieniądze - stwierdził Donald Tusk po spotkaniu z klubem PSL poświęconemu KRUS-owi.

Szczegółów po spotkaniu nie padło dużo. Premier zapewnił jedynie o determinacji rządu, aby zreformować Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Będziemy szukali drogi dojścia do powszechnego systemu ubezpieczeń, także na polskiej wsi, ale w taki sposób, który będzie do wytrzymania dla ludzi, bo zadaniem naszej koalicji nie jest dokuczanie, tylko pomaganie ludziom i systematyczne naprawianie systemu - zapewnił premier.

Jednak wszystkich szczegółów nie ustalono. Według Pawlaka, w sprawie reformy ubezpieczeń rolniczych dwie rzeczy wymagają doprecyzowania: sytuacja dużych gospodarstw oraz sytuacja osób, które pracują dodatkowo poza rolnictwem.

W przyszłym tygodniu o projekcie zmian w KRUS ma dyskutować rząd. - Czy on zostanie przyjęty - nie sądzę, bo to jest bardzo poważna sprawa, ale będziemy już ustalali wspólny kierunek - powiedział Tusk po spotkaniu z ludowcami.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24