Turyści pokochali Niemcy

Najnowsze

Aktualizacja:
Igor Badalassi / sxc.huNajwiększą atrakcją turystyczną Niemiec okazuje się Berlin

Niemcy ogłaszają rekord liczby zagranicznych turystów odwiedzających ten kraj. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku odnotowano największą w historii liczbę turystycznych przyjazdów - podał Statistische Bundesamt w Światowym Dniu Turystyki.

Statystyka obejmuje hotele, pensjonaty i kempingi, które dysponując więcej niż ośmioma miejscami noclegowymi. W takich placówkach odnotowano od stycznia do lipca 15 milionów zagranicznych turystów, którzy spędzili w nich co najmniej jedną noc.

W ten sposób o 4,6 procent przekroczony został rekordowy dotąd wynik z roku 2008, a o 11,4 proc. wynik kryzysowego roku 2009. Co piąty gość niemieckich hoteli pochodzi z zagranicy.

Najwięcej przyjezdnych przybyło z Holandii - 2,2 miliona, o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem. Na drugim miejscu są Amerykanie - 1,2 mln. Na trzecim zanleźli się Szwajcarzy w liczbie 1,1 mln.

Najszybciej rośnie liczba turystów pochodzących z krajów Zatoki Perskiej: około 200 tysięcy przyjezdnych z tego rejonu to o 44,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubyło natomiast Bułgarów (o 2,0 proc.) i turystów z ogarniętej kryzysem Grecji (o 10,5 proc. mniej).

Największy w zagranicznych gości ma Berlin: tu ponad 1/3 noclegów to turyści spoza Niemiec (dokładnie 35,6 proc.) Najmniejszy odsetek zagranicznych gości odnotowano w graniczącej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim - zaledwie 5,9 proc. noclegów zajęły osoby z zagranicy.

Źródło: DPA

Źródło zdjęcia głównego: Igor Badalassi / sxc.hu