Trump stawia na Indie. Wybuduje hotele i mieszkania


Amerykański potentat nieruchomości Donald Trump planuje "znaczące inwestycje" w Indiach. Chce zainwestować w budowę sieci hoteli oraz budynków mieszkalnych. Te wysiłki wspiera nowy rząd Narendry Modiego.

Nowy rząd, stworzony przez Modiego już w czasie kampanii wyborczej obiecał gospodarcze przyśpieszenie. Teraz premier chce zrealizować swoje obietnice, a Donald Trump liczy, że dotrzyma słowa.

Indie przyjazne inwestorom

- Indie to doskonałe miejsce do inwestowania. Myślę, że po wyborach jest tu jeszcze lepiej - uważa Trump, który odwiedził Indie, aby otworzyć Trump Tower w Bombaju. Budynek jest jego pierwszym projektem w finansowej stolicy kraju. Trump w rozmowie z agencją Reuters odniósł się do majowych wyborów, które zwyciężył Nerandra Modi. - Będziemy inwestować w Indiach, bo to doskonałe miejsce do prowadzenia interesów, szczególnie po wyborach, bo klimat inwestycyjny jest bardziej przyjazny. Teraz pojawi się tu wiele nowych projektów. Nie wiem, czy kilka lat temu zaryzykowałbym takie stwierdzenie - mówi Trump.

Czekają na reformy

Tegoroczne wybory parlamentarne wygrała Indyjska Partia Ludowe (BJP), kierowana przez Narendra Modi. Analitycy oczekują, że zwycięstwo BJP przełamie negatywny trend w krajowej gospodarce i odwróci spowolnienie we wzrost. Wszystko przez to, że nowy rząd obiecał znacznie zwiększyć poziom inwestycji. W ostatnich latach wzrost gospodarczy w Indiach był mniejszy niż oczekiwano. Przyczyniło się to do krytyki rządu, który opóźniał realizację ważnych reform - postrzeganych jako klucz do zmiany sytuacji gospodarczej.

Autor: msz/km / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości