TP SA nie chce już sieci Aster

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Sieć Aster została wystawiona na sprzedaż

Telekomunikacja Polska wycofuje się z wyścigu po operatora sieci kablowej Aster. Rzecznik TP SA poinformował, że spółka nie jest już zainteresowana przejęciem kablówki, której głównym akcjonariuszem jest fundusz private equity Mid Europa Partners.

"W związku z licznymi spekulacjami medialnymi Telekomunikacja Polska informuje, że po dokonaniu analiz biznesowych dotyczących sieci kablowej Aster, nie jest zainteresowana jej przejęciem" - napisał w specjalnym komunikacie rzecznik grupy TP SA Wojciech Jabczyński.

Wcześniej prezes Telekomunikacji Maciej Witucki deklarował, że przejęcie Aster pomogłoby w osiągnięciu celu spółki, którym jest posiadanie w 2012 roku 3 milionów klientów internetowych, w tym miliona abonentów telewizji kablowej.

Witucki zdradził też, że spółka otrzymała dokumenty dotyczące spółki Aster od funduszu Mid Europa Partners i ją zbada. Jednocześnie jednak przyznał, że dla innego operatora telewizji kablowej Aster może być bardziej atrakcyjny - dzięki takiej transakcji mógłby on osiągnąć wyższe synergie.

Obecnie w kolejce po Aster pozostały właśnie inne kablówki - Multimedia Polska, UPC i Vectra. Także Jarosław Bauc - prezes Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus - przyznał, że Aster znajduje się w kręgu zainteresowań spółki i firma bada jej dokumenty informacyjne.

Roczne przychody Aster to 400 mln zł. Łączne zadłużenie spółki sięga natomiast półtora miliarda złotych.

Źródło: TVN CNBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24