Toyota zatrzymuje taśmy produkcyjne

Najnowsze

Aktualizacja:
ToyotaStaną taśmy Toyoty we Francji i Wielkiej Brytanii

Koncern Toyota wstrzymuje produkcję w swoich fabrykach, zlokalizowanych we Francji i Wielkiej Brytanii. To efekt kryzysu, jaki dotknął firmę po serii defektów technicznych jej pojazdów, które zmusiły ją do wezwania do serwisu 8,5 miliona samochodów na całym świecie.

W brytyjskich zakładach taśmy produkcyjne staną od najbliższego poniedziałku do czwartku, a potem także od 6 do 9 kwietnia. W tym samym terminie wstrzymana zostanie także produkcja we francuskich zakładach Toyoty.

Rzecznik koncernu tłumaczy, że wstrzymanie produkcji jest związane z mniejszym popytem na produkowane samochody, a ponadto brytyjska fabryka wykorzysta ten czas na przygotowanie produkcji nowego modelu samochodu o napędzie hybrydowym.

Rzecznik przyznał, że spadek popytu jest związany z głośną akcją napraw pojazdów Toyoty. W ostatnich miesiącach japoński producent był zmuszony wezwać do naprawy właścicieli ponad ośmiu milionów samochodów swojej produkcji. W różnych modelach tej marki występowały problemy z pedałem gazu, które powodowały, że pojazdy przyspieszały wbrew woli kierowcy. W USA z usterkami tego rodzaju wiąże się 58 przypadków śmierci w wypadkach.

Źródło: AFP

Źródło zdjęcia głównego: Toyota