Toyota podkręca obroty

Najnowsze

PAP/EPAToyota podkręca obroty (n/z Prius alpha - wprowadzany niebawem do sprzedaży minivan z napędem hybrydowym)

Europejska centrala Toyoty deklaruje, że w czerwcu produkcja w fabrykach koncernu na Starym Kontynencie wróci do poziomu sprzed marcowego trzęsienia ziemi w Japonii. Szybciej niż się obawiano poprawia się sytuacja dostawców, wytwarzających swoje produkty w Japonii.

Wśród europejskich fabryk, mają niebawem powrócić do zwykłego rytmu produkcji wymieniono też Toyota Motor Industries Poland w Jelczu.

- To znakomita wiadomość dla naszych Klientów i zespołu Toyoty – cieszy się szef Toyota Motor Europe Didier Leroy. Menedżer podziękował też klientom "za cierpliwość i zrozumienie”.

Jak podał koncern, również w fabrykach zlokalizowanych w Japonii sytuacja wraca do stanu sprzed trzęsienia ziemi szybciej niż zakładano. Klienci zamawiający samochody wyprodukowane w Japonii już wkrótce mogą spodziewać się normalnego czasu dostawy.

Toyota w 2010 roku sprzedała na Starym Kontynencie 808 311 swoich samochodów. Mimo marcowego kataklizmu zakłada na rok 2011 zwiększenie sprzedaży. W I kwartale Toyocie udało się sprzedać w Europie 13 proc. więcej aut, niż w podobnym okresie 2010 roku.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA