Toyota bez hamulców?

Najnowsze

Aktualizacja:
ToyotaHighlander to SUV produkowany w USA

Toyota ogłosiła, że 1,5 milionów jej samochodów sprzedawanych zarówno pod marką Toyota, jak i Lexus może mieć problem z wyciekiem płynu hamulcowego. Modele w których może wystąpić usterka to Toyota Highlander a także Lexus RX330, GS300, IS250 i IS350. - Nie naprawimy awaryjnych highlanderów sprowadzonych z USA - mówi Toyoty Motor Poland. UOKiK jest zszokowany.

Rzecznik koncernu zapewnia, że usterka nie powoduje całkowitej awarii hamulców, a jedynie zmniejsza skuteczność hamowania.

Informacje o akcji serwisowej potwierdziła TVN CNBC Toyota Motor Poland. W tej chwili trwa ustalanie ile aut z usterką może jeździć po polskich drogach. Toyota poinformowała nas, że na darmową naprawę liczyć mogą jednak tylko posiadacze aut wprowadzonych na rynek Unii Europejskiej przez Toyotę. Importowane prywatnie z USA, albo Kanady naprawiać trzeba odpłatnie.

Awaryjne Toyoty Highlander sprowadzone do Polski ze Stanów Zjednoczonych muszą zostać bezpłatnie naprawione w polskich salonach - twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zaskoczony stanowiskiem polskiej Toyoty Motor Poland.

Jak poinformowała rzecznik UOKiK Małgorzata Cieloch, wadliwe samochody powinny zostać naprawione nieodpłatnie bez względu na to, czy zostały zakupione w Unii, czy sprowadzone z innych obszarów celnych.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Toyota