Totalizator Sportowy traci rynek. NIK wskazuje błędy i zaniedbania

Najnowsze

TVN 24Zyski z gier liczbowych systematycznie spadają.

Totalizator Sportowy w wyniku błędów w zarządzaniu i zaniedbań radzi sobie coraz słabiej na rynku - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli w raporcie, na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak wynika z raportu, Totalizator jako spółka Skarbu Państwa powołana do realizacji monopolu w grach liczbowych, zamiast nimi, zajmował się chybionymi inwestycjami, wydawał pieniądze na finansowanie wyścigów konnych, mało skuteczne kampanie reklamowe nowych marek i niezdobywające popularności loterie SMS-owe.

Sprzedaż w dół, pensje w górę Skutki były opłakane. Jeszcze w 2008 r. przychody ze sprzedaży gier liczbowych wynosiły 3,44 mld zł. W 2009 r. było to 2,99 mld zł, w 2010 r. - 2,44 mld zł, a w 2011 r. - 2,98 mld zł.

Zamiast planowanego osiągnięcia 50-procentowego udziału w całym hazardowym rynku, udział Totalizatora Sportowego zmalał z 28,4 proc. w 2006 r. do zaledwie 16,5 proc. w 2010 r. Wszystko to nie przeszkodziło jednak kadrze kierowniczej podnieść sobie wynagrodzenia - w grupie dyrektorów aż o 20 proc. - pisze "DGP".

Autor: MAC//bgr / Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24