Najnowsze

To nie żart! Wirus hahaha atakuje na Facebooku

Najnowsze

Aktualizacja:
[object Object]
Maciej Ziarek z Kaspersky Lab Polska o wirusie hahaha
wideo 2/2

Tysiące użytkowników portalu społecznościowego Facebook otrzymało w ostatnich godzinach wiadomość od znajomych o treści "hahaha" wraz z załączonym plikiem "Pictr_357.Zip". Ostrzegamy. Nie wolno jej otwierać.

Nowy wirus, który masowo zalał Facebooka nie jest niczym nowym. Posługuje się starymi metodami, które polegają na rozsyłaniu złośliwych linków. Kiedy klikniemy w link zarazimy nasze konto i komputer.

Jak to działa?

Grasujący po serwisie społecznościowym wirus otrzymujemy w wiadomości od znajomych. Zwykle jej treść to "Hahaha", a do niej dołączony jest załącznik np. “Pictr_357.Zip“, “Copy_0027.Zip“, “Image0905.Zip“.

Wystarczy chwila nieuwagi i braku ostrożności, a nasz komputer zostanie zainfekowany i po chwili to z naszego konta, zupełnie nieświadomi, będziemy rozsyłać znajomym podobne wiadomości. Kiedy klikniemy w dołączony do wiadomości plik zakończony skrótem ".Zip" na dysku naszego komputera pojawi się plik, który pobierze z internetu złośliwy kod i zarazi komputer.

Co zrobić?

Jeśli nieroztropnie kliknęliśmy w wiadomość z wirusem i co gorsza otworzyliśmy załącznik, to jak najszybciej musimy przeskanować nasz komputer dobrym programem antywirusowym. Warto również ostrzec znajomych, że "rozsyłamy" zarażone wiadomości i przestrzec ich przed błędem, który sami popełniliśmy.

Autor: msz//gry/zp / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości