Tesco połknie Żabkę

Najnowsze

TVN24Tesco bierze Żabkę

Brytyjskie Tesco kupi popularną polską sieć handlową Żabka - zapowiada "Puls Biznesu". Dzięki przejęciu brytyjski gigant wejdzie na polskim rynku w segment tzw. sklepów convenience, czyli oferujących szybkie i wygodne zakupy podstawowych produktów codziennego użytku.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł "Puls Biznesu", umowa o przejęciu Żabki zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu. O zamiarze sprzedania przez Penta Investments liczącej ponad 2 tysięcy sklepów sieci mówiło się już w zeszłym roku.

Przejęcie Żabki przez Tesco to ważne wydarzenie dla polskiego rynku handlowego. Dzięki tej transakcji brytyjska grupa umocni się na drugim miejscu pod względem poziomu obrotów w detalicznym handlu dobrami szybko zbywalnymi (FMCG) w Polsce - zauważa gazeta. Pierwszą pozycję zajmuje Biedronka, trzecią - Carrefour.

Eksperci wyceniają Żabkę na ponad 1 miliard złotych, ale nie jest znana kwota, za jaką Tesco kupi Żabkę od funduszu Penta. Gdy w maju 2007 r. Penta Investments przejmował sieć od Mariusza Świtalskiego i funduszu z grupy AIG, transakcja opiewała na 500 mln złotych.

Według informacji ujawnionych w 2010 r., Penta zainwestowała w Żabkę 900 mln złotych - pisze "PB".

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24