Ten człowiek ma ratować służbę zdrowia

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Jakub Szulc na "brudne ręce" rządu Jarosława Kaczyńskiego proponował szare mydło

Poseł PO Jakub Szulc został nowym wiceministrem zdrowia - dowiedziała się TVN CNBC Biznes. Członek sejmowej komisji finansów publicznych ma odpowiadać za przeprowadzenie reformy zdrowia.

Szulc potwierdził przyjęcie nominacji w rozmowie z TVN CNBC Biznes.

Nowy wiceminister ma 34 lata i z wykształcenia jest ekonomistą. Przed 11 lat pracował w bankach. Był m.in. dyrektorem w Pionie Rynków Międzynarodowych Banku BPH.

W 2005 roku trafił do Sejmu z okręgu wałbrzyskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później ponownie uzyskał mandat poselski.

"W sferze socjalnej konieczne jest zerwanie z próbami częściowego zaspokajania potrzeb wszystkich" - przekonuje na swojej stronie internetowej świeżo upieczony wiceszef resortu zdrowia.

Na "brudne ręce rządu" proponował szare mydło

Podczas kampanii wyborczej w 2007 r. Jakub Szulc zasłynął z oryginalnego prezentu dla rządu Jarosława Kaczyńskiego. - Na brudne ręce rządu składamy szare mydła - mówił wraz z innym politykiem PO, Pawłem Olszewskim. Była to odpowiedź na otrzymane dzień wcześniej podarunki od PiS - czekoladę i tabletki na uspokojenie.

Według koncepcji posłów Platformy, jedno, mniejsze szare mydło miało być dla ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a jedno duże dla całego rządu, żeby "w końcu umył brudne ręce". - Niestety nie mamy nic, by mogli wyczyścić swoje sumienia, ale przyjdzie czas, kiedy będą rozliczeni - mówili posłowie PO.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24