Telepraca (prawie) dla każdego

Najnowsze

TVN24Praca w domu - a jednak na etacie?

Praca w domu - a jednak na etacie? W Sejmie posłowie zgodnie pracują nad zmianami w kodeksie pracy, które stworzą taką możliwość. Wszystkie kluby parlamentarne popierają rządowy projekt.

Rząd proponuje, by pracownik w każdym momencie zatrudnienia - za zgodą pracodawcy - mógł zdecydować się na wykonywanie pracy w domu, i w każdej chwili mógł też wrócić do pracy w biurze.

Pracodawca miałby pokrywać koszty wyposażenia domowego biura w sprzęt niezbędny do pracy i płaciłby za szkolenia. W zamian miałby prawo do ulg podatkowych. Telepracownik ma mieć takie same prawa, jak osoba pracująca w miejscu zatrudnienia.

Telepraca - zgodnie z rządowymi założeniami byłaby skierowana przede wszystkim do matek małych dzieci, osób niepełnosprawnych, czy też mieszkańców małych miejscowości, którzy nie mogą znaleźć pracy w najbliższej okolicy.

Mogliby skorzystać z niej także przedstawiciele wszystkich zawodów, których wykonywanie nie musi wiązać się z pracą w biurze - księgowi, tłumacze, architekci czy dziennikarze.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24