Najnowsze

Te zawody mogą być naprawdę dochodowe. O takich zarobkach nawet nie marzyliście

Najnowsze

freeimages.comOto kilka zawodów, które mogą być dobrze płatne

Na obcinaniu włosów, wychodzeniu z psem i wykonywaniu rekwizytów i dekoracji w operze można całkiem sporo zarobić. Swoje zestawienie, oparte na przykładach podaje BBC Capital.

Stolarz w operze

Najlepsze zarobki wahają się od 300 tys. dolarów - tyle płaci nowojorska Carnegie Hall, do nawet 500 tys. dolarów rocznie w Metropolitan Opera. W tym ostatnim przypadku to o 20 proc. więcej niż zarabia tamtejszy dyrektor opery. Zaznaczmy jednak, że to stawki dla najlepszych.

Osoba wyprowadzające psy

Jak podaje BBC, osoba wyręczająca właściciela psa w obowiązku pójścia z pupilem na spacer, może zainkasować nawet 25 dolarów i to za jedno wyjście.

A że zazwyczaj łączy ona zlecenia i wychodzi jednocześnie np. z pięcioma psami, to - pracując tak cały rok - może liczyć nawet na 91 tys. dolarów.

Czyściciel basenów

Pracownik odpowiedzialny za utrzymanie basenu w czystości też może zarobić całkiem sporo - jak podaje BBC Capital na konkretnym przykładzie, nawet 60 tys. dolarów plus napiwki, ale tylko w miesiącach wiosenno-letnich. Tygodniowa stawka to mniej więcej 40 dolarów od basenu. W ciągu dnia taka osoba jest w stanie wyczyścić ich nawet 10.

Fryzjer

Praca w salonie fryzjerskim to też może być nie lada gratka - jak podaje BBC - szczególnie w Indiach. Tam miesięcznie wynagrodzenie wynosi ok. 100 tys. rupii, czyli ok. 1,6 tys. dolarów. A jak pisze BBC Capital, w szczycie sezonu można liczyć nawet na zarobek 500 dolarów dziennie.

Z kolei w Nowym Jorku operator dźwigu może zgarnąć nawet 500 tys. dolarów rocznie. Pod warunkiem jednak, że jego firma ma dużo zleceń.

Autor: rf/mn / Źródło: BBC Capital

Źródło zdjęcia głównego: freeimages.com

Pozostałe wiadomości