Tańsze bilety na pociągi PKP Intercity dla planujących podróże z wyprzedzeniem


PKP Intercity obniża ceny biletów dla tych pasażerów, którzy wcześniej zaplanują podróż. Zaoszczędzić można nawet 30 proc. Spółka przekonuje, że wysokie obniżki mają zachęcić pasażerów planowania podróży z wyprzedzeniem.

Od 15 września tego bilety PKP Intercity kupione na siedem dni przed podróżą będą tańsze o 20 proc., a na 15 dni o 30 proc. Wyższe upusty mają zachęcić pasażerów do planowania podróży z wyprzedzeniem. Promocja dotyczy pociągów EIC oraz TLK.

Wcześniej taniej

W ofercie "Wcześniej" za bilet normalny w klasie 2. na pociąg Express Intercity relacji Warszawa - Kraków pasażer zapłaci blisko 40 zł mniej, jeżeli zakupu dokona przynajmniej na 15 dni przed podróżą. - Zachęcamy pasażerów do planowania podróży i kupowania biletów z wyprzedzeniem, wprowadzając rabaty nawet do 30 proc. - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Jest to kolejny etap przygotowań do wdrożenia dynamicznego zarządzania ceną, które wiąże się z atrakcyjnym ofertami 
w przedsprzedaży - dodaje.

Duża oszczędność

Od połowy września taniej będzie można również podróżować na trasach: Warszawa - Białystok, Warszawa - Lublin i Warszawa - Łódź. PKP Intercity obniża cenę Biletów Relacyjnych na pociągi TLK, dzięki którym z Lublina do stolicy będzie można dojechać za 37 zł, z Białegostoku za 30 zł, a z Łodzi za 25 zł. Bilety Relacyjne łączą się ze zniżkami ustawowymi. W lipcu tego roku 17 proc. pasażerów PKP Intercity skorzystało z oferty "Wcześniej". Średnio w roku jest to ok. 10 proc.

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości