Taniej ze stacjonarnego na komórkę

Najnowsze

sxc.huTP SA chce zwiększyć zyski z telefonii stacjonarnej

Telekomunikacja Polska SA wprowadza od 1 czerwca nowe oferty, by zahamować spadek przychodów z telefonii stacjonarnej. Telekom obniża m. in. od 8 do 14 proc. do 0,57 zł brutto za minutę rozmowy, ceny połączeń z telefonów stacjonarnych do komórkowych do trzech operatorów, z wyłączeniem Playa.

- Wprowadzane oferty i usługi mają zahamować możliwie w największym stopniu spadek naszych przychodów z telefonii stacjonarnej - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP. To nie jedyna obniżka, która wejdzie w życie 1 czerwca. Jak informowano już wcześniej, TP SA wprowadzi też abonament dla najuboższych.

Przychody z telefonii stacjonarnej TP spadły w 2007 roku o 8 proc. do 10,91 mld zł. W tym roku także w segmencie usług głosowych telefonii stacjonarnej przewidywany jest dalszy spadek, lecz ma być on wolniejszy.

- W związku z obniżką MTR-ów możemy wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów i obniżyć opłaty za połączenia do 0,57 zł brutto - powiedział Paweł Papliński, dyrektor departamentu telefonii stacjonarnej TP. MTR' y to międzyoperatyorskie opłaty hurtowe za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych.

Pod koniec maja wskutek decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej trzech operatorów telefonii mobilnej obniżyło swoje MTR'y o 6 groszy za minutę do 33,87 groszy. Dla TP oznacza to niższy koszt realizacji połączeń do sieci komórkowych. Nowa cena nie dotyczy połączeń do sieci Play, gdyż koszty zakończenia połączeń w tej sieci nie zostały obniżone.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu