Najnowsze

Tak ma wyglądać stolica

Najnowsze

Urząd m.st. WarszawyWizualizacja Warszawy na targi w Cannes

"Warszawa miastem perspektywicznym" - pod takim hasłem rozpoczyna swoją promocję Warszawa podczas corocznych targów inwestycyjnych w Cannes. Tvn24.pl jako pierwszy pokazuje wizualizacje, które mają tam być zaprezentowane. Można na nich zobaczyć jak ma wyglądać stolica za kilka lat.

Zdaniem urzędników ze stołecznego Ratusza, udział w targach inwestycyjnych w Cannes ma służyć promocji miasta zarówno wśród potencjalnych inwestorów jak i turystów. W tym roku stolica reklamuje się pod hasłem: "Warszawa miastem perspektywicznym". Specjalnie na imprezę przygotowano liczne prezentacje, które mają odpowiadać temu sloganowi.

- Ale to nie koniec promocji - podkreślają urzędnicy. Stolica posiada także swoje stoisko w Pałacu Festiwalowym w Cannes, którego zadaniem jest przedstawienie Warszawy jako miasta o nowoczesnej architekturze. - Stoisko utrzymane jest w kolorystyce bieli, srebra i szarości. Głównym założeniem aranżacji stoiska była otwartość - dodają warszawscy urzędnicy.

Udział w imprezie zapowiedziała także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która wspólnie z burmistrzami Pragi, Bratysławy i Budapesztu weźmie udział w panelu poświęconym rozwojowi metropolii Europy Środkowej.

A wcześniej kampania

Promocja Warszawy w Cannes poprzedzona była kampanią "Grow with Warsaw", która rozpoczęła się w 2007 r. W trakcie jej trwania stolica reklamowała się w wielu polskich i europejskich czasopismach, m.in. w "The Economist", "CNBC – European Business", "Financial Times" oraz "Warsaw Voice", czy "Forbes".

Same korzyści

Zdaniem osób odpowiedzialnych za promocję, udział w targach przynosi same korzyści. - Dzięki udziałowi w tej najważniejszej dla rynku nieruchomości imprezie w latach ubiegłych, miasto nawiązało współpracę z wieloma liczącymi się firmami, promowało działki i budynki przeznaczone w mieście do zbycia oraz zainteresowało odwiedzających do turystycznych wizyt w naszej stolicy - argumentują.

Targi MIPIM w Cannes organizowane są od 1990 roku. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem "Budowanie świata" i będzie trwać od 11-14 marca. Organizatorzy liczą, że targi zgromadzą ponad 28 tys. uczestników, m.in. inwestorów, deweloperów i przedstawicieli lokalnych samorządów.

Źródło: tvn24.pl, Urząd m.st. Warszawy

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości