Szybki trucht polskiej gospodarki

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Polska gospodarka wciąż rozwija się dość szybko

Mimo globalnego spowolnienia polska gospodarka ma się całkiem nieźle. - Prognoza wzrostu w 2008 roku na poziomie 5,5 proc. PKB jest niezagrożona, mimo spowolnienia w drugiej połowie roku, co do której nie ma jeszcze szacunków - powiedziała wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.

- Wzrost na poziomie 5,5 proc. PKB w całym 2008 roku nie jest zagrożony, pomimo spowolnienia w II połowie tego roku. Prognoza na II półrocze będzie dostępna przynajmniej po otrzymaniu przez nas danych za lipiec - powiedziała wiceminister finansów. - Ewentualna rewizja wskaźnika wzrostu PKB w 2008 roku będzie przeprowadzona na przełomie sierpnia i września i będzie to uzależnione od sytuacji globalnej. W tej chwili zbieramy prognozy i dane z głównych ośrodków analitycznych ze świata - dodała.

Według ostatnich szacunków resortu finansów po danych o produkcji przemysłowej w czerwcu, wzrost gospodarczy w II kwartale wyniósł 5,5-5,9 proc. wobec 6,1 proc. w I kwartale.

Zgodnie z obowiązującymi założeniami do budżetu na przyszły rok wzrost gospodarczy w 2009 roku ma wynieść pięć proc. PKB.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24