Najnowsze

Pół tony kokainy zamiast brazylijskich ziaren. Niespodzianka w fabryce kawy

Najnowsze

Autor:
/ams
Źródło:
Reuters
Poznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki (materiał z 27.04.2022)
Poznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki (materiał z 27.04.2022)KWP Poznań
wideo 2/4
KWP PoznańPoznań. Wśród pomarańczy ukryto narkotyki (materiał z 27.04.2022)

Ponad 500 kilogramów kokainy, której wartość szacuje się na 53 mln dolarów, znaleziono w kontenerze z workami z ziarnami kawy przeznaczonymi dla fabryki Nespresso w Romont w zachodniej Szwajcarii - poinformowała w czwartek policja kantonalna.

Policja została poinformowana w poniedziałek wieczorem przez Nespresso, że pracownicy znaleźli nieokreśloną białą substancję podczas rozładowywania worków z ziarnami kawy, które właśnie przybyły z Brazylii - podała policja w oświadczeniu. Analizy wykazały, że była to kokaina.

"Przedmiotowa substancja nie miała kontaktu z żadnym z naszych produktów ani z urządzeniami produkcyjnymi wykorzystywanymi do wytwarzania naszych produktów" - poinformowała firma Nespresso w przesłanym pocztą elektroniczną oświadczeniu.

- Ponieważ śledztwo policyjne jest w toku, nie możemy ujawnić więcej szczegółów. Chcemy zapewnić konsumentów, że wszystkie nasze produkty są bezpieczne - powiedział producent pojedynczych kapsułek kawy.

- Przechwycenie takiej ilości narkotyków to dla naszego kantonu duża sprawa - stwierdził szef regionalnej policji Marc Andrey. Policja przekazała, że kokaina była prawdopodobnie przeznaczona na rynek europejski.

Skonfiskowana kokaina była w 80 proc. czysta, a jej szacunkowa wartość czarnorynkowa wynosiła 53 mln dolarów.

Autor:/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Jess Kraft/Shutterstock

Pozostałe wiadomości