Szukasz pracy? W Szczecinie będą potrzebowali 1,5 tys. osób

Najnowsze


Nawet 1,5 tys. osób może znaleźć pracę w centrum magazynowo-produkcyjnym North-West Logistic Park w Szczecinie. W środę oficjalnie otwarto dwie hale, dwie kolejne mają powstać w przyszłym roku. Cała inwestycja, warta 110 mln zł, ma być gotowa w czerwcu 2015 r.

Prezes zarządu North-West Logistic Park Andrzej Rosiński powiedział podczas uroczystego otwarcia, że pierwotnie w parku miało pracować 1 tys. osób, ale przez duże zainteresowanie firm ofertą parku liczba ta może się zwiększyć nawet do 1,5 tys. pracowników.

Rok na rozbudowę

Obecnie w dwóch oddanych do użytku halach pracuje 350 osób. Jak powiedział Rosiński, w planach są kolejne dwie hale, które będą miały łącznie 43 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Mają być gotowe w lutym lub marcu 2015 r. Cały proces inwestycyjny ma zakończyć się za rok, w czerwcu.

Rosiński zwrócił uwagę, że powierzchnie oferowane w parku bardzo szybko znajdują najemców, szczególnie wśród firm produkcyjnych. Cała powierzchnia w jednej z planowanych dopiero hal została już wynajęta.

Szansa dla Niemców i Skandynawów

Cały czas rośnie także zapotrzebowanie firm skandynawskich i niemieckich na powierzchnię w parku, a projekt jest już prawie zamknięty - dodał Rosiński. Jak podkreślał, park jest szczególnie atrakcyjny dla tych firm przez bliskość Niemiec i krajów skandynawskich. Podmioty te interesują się inwestycjami w regionie głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.

Najemcami hal w parku są m.in.: hiszpański Incom - wytwórca komponentów do produkcji elementów elektrowni wiatrowych, duński My Trendy Phone zajmujący się sprzedażą internetową, a także IQ Metal Polska-duński dostawca metalowych komponentów, podzespołów oraz produktów do wielu gałęzi przemysłu.

Docelowo powierzchnia przeznaczona pod wynajem we wszystkich obiektach North-West Logistic Park to około 64 tys. metrów kwadratowych, natomiast całkowita powierzchnia parku wynosi 14 hektarów.

North-West Logistic Park powstaje w południowo-wschodniej części Szczecina, niedaleko przebiega autostrada A6 prowadząca do Niemiec i droga ekspresowa S3 do Świnoujścia.

Autor: //gry / Źródło: PAP