Szkot rozbija się "na bogato"

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia/JagvarPagani Zonda S - supersamochód, to i superodszkodowanie

Takich samochodów w ciągu roku z taśmy produkcyjnej zjeżdża tylko 10 sztuk. Pagani Zonda S to bardzo luksusowy pojazd, jedno z najbardziej egzotycznych aut na świecie. Wypadki takich samochodów są jeszcze rzadsze - ale jednak się zdarzają. W Wielkiej Brytanii padł właśnie rekord wysokości wypłaconego odszkodowania.

Pagani Zonda S powstaje we włoskiej Modenie. Swoimi osiągami, technologią i prestiżem dorównuje częściej spotykanym maszynom Ferrari i Lamborghini. Wartość tego supersamochodu szacuje się na około 1,2 mln dolarów, ale może być dużo wyższa, bo zależy od wyposażenia.

Samochód potrafi rozpędzić się do prędkości 220 mil na godzinę, czyli ponad 350 km/h. Prędkość - nawet nieco mniejsza wymaga sporych umiejętności od kierowcy. Najwyraźniej zabrakło ich mężczyźnie, który Pagani Zondę wziął na próbną przejażdżkę z salonu w szkockim w Aberdeen. Jego test okazał się crash-testem: samochód zakończył podróż na słupie telegraficznym.

Naprawa we Wloszech

Do naprawy pojazd został wysłany do fabryki - do Modeny. Koszty spadły na firmę ubezpieczeniową. Znana i w Polsce Aviva zapłaci odszkodowanie w wysokości - bagatela - 300 tysięcy funtów (czyli równowartość 1,3 miliona złotych).

- To największa wypłata ubezpieczeniowa, jaka miała miejsce dotychczas w Wielkiej Brytanii - przyznał rzecznik firmy Aviva.

Źródło: BBC, telegraph.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia/Jagvar