Szefową Yahoo! wyrzucili przez telefon

TVN24 Biznes

Aktualizacja:

Dyrektor wykonawcza Yahoo! Carol Bartz została zwolniona przez zarząd firmy - poinformowała spółka. W e-mailu rozesłanym do pracowników firmy Bartz ogłosiła, że została zwolniona w rozmowie telefonicznej.

"Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo (Roya Bostocka). Praca z wami wszystkimi była dla mnie przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego" - napisała.

W oświadczeniu firma podała, że tymczasowym szefem Yahoo! został dyrektor finansowy Tim Morse po tym, jak Bartz została "odsunięta" z tego stanowiska. Zapowiedziano, że wkrótce rozpocznie się poszukiwanie osoby, która obejmie tę funkcję na stałe.

Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo. Praca z wami wszystkimi była dla mnie przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego. Carol Bartz

"Yahoo! potrzebuje wizji"

Znana z ciętego języka Bartz dołączyła do Yahoo! w styczniu 2009 roku. Miała zreorganizować i usprawnić firmę, która mimo dobrej pozycji na rynku jest zagrożona rosnącą konkurencją ze strony Facebooka i Google'a.

Bartz wprowadziła znaczne cięcia kosztów, m.in. przez masowe zwolnienia i zamykanie oddziałów, jednak nie pomogło to w walce o reklamodawców, w której Yahoo! zostało zdecydowanie wyprzedzone przez rywali.

- Yahoo! potrzebuje czegoś więcej (...), wizji tego, czym chce być w przyszłości - ocenił Michael Yoshikami z YCMNET Advisors. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli niespodziewaną decyzję zarządu. Kurs akcji Yahoo! po zamknięciu giełdy wzrósł o blisko 6 proc.

Źródło: PAP