Szef "Newsweeka" zamyka "Dziennik"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Michał Kobosko (z lewej), zastąpił Roberta Krasowskiego (z prawej)

Potwierdziły się doniesienia tvn24.pl o wielkim przetasowaniu na rynku prasowym. Robert Krasowski zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego "Dziennika". Jego miejsce zajął Michał Kobosko, dotychczasowy redaktor naczelny "Newsweeka", który - jeśli dojdzie do połączenia "Dziennika" i "Gazety Prawnej" - pokieruje także nowym projektem.

We wtorek napisaliśmy, że od jesieni z kiosków zniknie "Dziennik", a powstanie nowa gazeta codzienna, będąca wspólnym dziełem Infor.pl (wydawca m.in. "Gazety Prawnej") i Axel Springer Polska (wydawca m.in. "Dziennika" i "Faktu" oraz tygodnika "Newsweek Polska").

W projektach Axel Springer zmiany już się zaczęły. Obowiązki redaktora naczelnego "Dziennika" Roberta Krasowskiego przejął naczelny "Newsweeka" - Michał Kobosko. Z kolei p.o. redaktora naczelnego "Newsweeka" został Wojciech Maziarski, dotychczasowy pierwszy zastępca redaktora naczelnego - poinformował koncern w komunikacie.

Z "Dziennika" odeszła także z-ca redaktora naczelnego "Dziennika" Marta Stremecka.

Tymczasem w Inforze Robert Lidke przestanie pełnić obowiązki redaktora naczelnego „Gazety Prawnej” 30 czerwca. Stanowisko p.o. redaktora naczelnego obejmie Zbigniew Biskupski - jego dotychczasowy zastępca.

Zmiany na rynku prasy

Axel Springer Polska i Infor PL poinformowały we wtorek o podpisaniu porozumienia, w wyniku którego Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł - "Dziennik" oraz serwis internetowy Dziennik.pl. Porozumienie ma być podwaliną powstania od jesieni nowej gazety codziennej mającej łączyć treści "Dziennika", szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu, oraz "Gazety Prawnej", z zakresu tematyki gospodarczej, podatkowej i prawnej.

Jeśli Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wyrazi zgodę na konsolidację na rynku prasy, to Michał Kobosko zostanie redaktorem naczelnym nowej gazety.

Nie wiadomo, co będzie z Robertem Krasowskim, który zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego "Dziennika". Krasowski wcześniej pracował m.in. w "Życiu Warszawy", "Życiu" oraz "Fakcie". Nieznane są też na razie plany Roberta Lidke. Zanim został redaktorem naczelnym "Gazety Prawnej" pracował przez kilka lat w Polskim Radiu, gdzie współtworzył Radio Biznes - pierwszą audycję biznesową w mediach elektronicznych.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24