Szef Deutsche Post ukrył milion?

Najnowsze

Aktualizacja:

O machinacje podatkowe na kwotę ponad miliona euro prokuratura podejrzewa szefa Deutsche Post - spółki, która jest właścicielem międzynarodowej firmy kurierskiej DHL. Klaus Zumwinkel miał ukrywać pieniądze na kontach w Lichtensteinie.

Do biura i mieszkania Zumwinkela weszła policja, a on sam został zatrzymany. Po przesłuchaniu i wpłaceniu kaucji, dyrektor został zwolniony. Prokuratura zarzuca mu nie zapłacenie miliona euro podatku. Mężczyzna miał wyprowadzić pieniądze do banków w Lichtensteinie i tam ukryć je.

Rzecznik prasowa poczty przyznała, że w sprawie jej szefa wszczęto postępowanie. Nie sprecyzowała jednak, o co chodzi dokładnie.

Zumwinkel jest jedną z najbardziej wpływowych osób niemieckiego biznesu. Kierował Deutsche Post przez 18 lat. Teraz zbliża się już jednak do wieku emerytalnego. Analitycy już wcześniej twierdzili, że biznesman ma małe szanse na przedłużenie kontraktu z Deutsche Post. A ten w tym roku wygasa.

Wend: To nie do wiary Jednak według niektórych, Zumwinkel może pożegnać się z posadą znacznie wcześniej. - Jeśli zostanie uznany winnym, nie powinien zasiadać na swoim stanowisku ani minuty dłużej - powiedział rzecznik współrządzącej w Niemczech SPD Rainer Wend. Wydaje się jednak nie do końca wierzyć, że dyrektor jest winny. - To niezrozumiałe, jak multimilioner, jakim jest Zumwinkel,

To niezrozumiałe, jak multimilioner, jakim jest Zumwinkel, wymyślił, że dobrze by było zaoszczędzić parę milionów euro w ten sposób zumwinkel

Klaus Zumwinkel był chwalony za przekształcenie firmy w pocztowego giganta, stworzenie DHL i Postbanku. Jednocześnie potępiano go za sprzedanie wartego 5 mln euro pakietu akcji zaraz po przeforsowaniu płacy minimalnej dla pracowników poczty, co zaowocowało wzrostem cen papierów wartościowych.

W przeszłości Zumwinkel zarządzał też Deutsche Telekomem.

Źródło: bbc.co.uk, webhosting.pl