Szef Apple'a znów przegrywa z rakiem

Najnowsze

Aktualizacja:

Steve Jobs, współzałożyciel i prezes firmy Apple, po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat wziął urlop zdrowotny. Jobs od dłuższego czasu zmaga się z rakiem trzustki.

55-letni Jobs poinformował o swoim urlopie w e-mailu rozesłanym do współpracowników. Jak wyjaśnił, nie rezygnuje ze stanowiska prezesa Apple i wciąż będzie uczestniczył w podejmowaniu strategicznych decyzji, ale bieżącą działalnością firmy zajmie się jej dyrektor ds. operacyjnych, Tim Cook. "Bardzo kocham Apple i mam nadzieję powrócić najszybciej, jak to możliwe" – napisał.

Jobs już raz musiał zawiesić pełnienie obowiązków w 2009 r. z powodu zdiagnozowania u niego raka trzustki. Biznesmen przeszedł wówczas transplantację wątroby. Także wtedy jego codzienne obowiązki sprawował Cook.

Urlop zdrowotny szefa Apple'a jest informacją numer jeden w amerykańskich serwisach gospodarczych, ponieważ uważa się, że jest on osobiście odpowiedzialny za ostatnie sukcesy informatycznego giganta.

Po ujawnieniu informacji o urlopie Jobsa akcje Apple'a notowane na giełdzie we Frankfurcie straciły blisko 8 proc. Na giełdach w USA nie odbywa się dziś handel z powodu święta Martina Luthera Kinga.

Źródło: bloomberg.com