Najnowsze

Szczurek: obniżka stóp procentowych nie zaszkodzi

Najnowsze

TVN24 BiSSzczurek: obniżka stóp nie zaszkodzi

- Obniżka stóp procentowych nie przeszkodziłaby w osiągnięciu celu inflacyjnego, czy też ułatwieniu decyzji o inwestowaniu przez firmy - mówił Mateusz Szczurek, minister finansów w rozmowie z Karoliną Hytrek-Prosiecką. Cały wywiad wyemitujemy w czwartek na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Mateusz Szczurek twierdzi, że problem całej Europy Zachodniej raczej dotyczy braku popytu na kredyt, a nie braku podaży kredytu.

Wysokie stopy?

- Stopy procentowe są obniżone do zera, a popytu inwestycyjnego ciągle nie ma. Sytuacja Polski jest o tyle inna, że na tle pozostałych krajów Europy są realnie wysokie - mówi Mateusz Szczurek. Szef resortu finansów nie chciał komentować, jaką decyzję Rada Polityki Pieniężnej powinna podjąć na następnym posiedzeniu, ale stwierdził, że: "obniżka stóp procentowych nie przeszkodziłaby w osiągnięciu celu inflacyjnego, czy też ułatwieniu decyzji o inwestowaniu przez firmy". Całą rozmowę z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem wyemitujemy jutro w "Otwarciu dnia" w TVN24 Biznes i Świat. Początek programu o godz. 10.00.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS