Świetlane czasy dla rolników pod nowym ministrem?

Wojciech Mojzesowicz składa obietnice rolnikom
TVN24Wojciech Mojzesowicz składa obietnice rolnikom

Zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego z obecnych 55 gr. do 95 gr. i dopłat do materiału siewnego, przesunięcie środków budżetowych na meliorację, wniosek do Brukseli o zwiększenie kwot produkcji mleka dla Polski - to obietnice Wojciecha Mojzesowicza.

Nowy minister rolnictwa robi porządki w resorcie, którym jego poprzedni Andrzej Lepper zarządzał, jak mówi Mojzesowicz, "jak kiepskim PGR-em w PRL-u". Na początek obiecuje rolnikom, "to co im się należy". Mają być większe dopłaty do paliwa rolniczego i nasion, a może nawet większe kwoty mleczne - jesli przyzna je Komisja Europejska. Mojzesowicz zapowiada walkę o to, aby tzw. kwota mleczna (limit produkcji mleka) była przydzielana w zależności od liczby mieszkańców w danym kraju, co pozwoliłoby znacznie zwiększyć jego produkcję w Polsce.

Mojzesowicz zapowiedział, że w agencjach rolniczych będą przeprowadzone zmiany kadrowe, ale nie o charakterze politycznym. Dodał, że o zmianach kadrowych będą decydować kompetencje osób pełniących określone funkcje.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości